Контраст
Шрифт

Післявоєнне очищення відкритих водойм — ще один кропіткий та вкрай важливий напрямок роботи піротехніків ДСНС (ВІДЕО)

clock
25.05.2023 14:13

Роботи у піротехніків ДСНС вистачає як на суші, так і на водних об’єктах, зокрема й на Миколаївщині. На сьогодні обстеженням та розмінуванням водойм в межах області займається один розрахунок. За час проведення робіт (морські акваторії наразі не обстежуються через безпекову ситуацію) переважно виявляються касетні боєприпаси, залишки  реактивних систем залпового вогню тощо.

Якщо говорити саме про підводне розмінування, тут є низка особливостей. Підводна течія, яка постійно змінюється, може переносити  боєприпаси із однієї ділянки відкритої водойми до іншої, а висока замуленість дна не завжди “покаже”, що саме вода ховає на дні. Тож, водолази сьогодні активно використовують сучасну техніку, серед яких підводний дрон FIFISH та автономний гідрографічний апарат SONOBOT.

Про їх особливості та переваги ми вже розповідали. Варто додати, що у випадку застосування SONOBOTу, окрім того, що під час пошукових операцій вибухонебезпечні предмети можна виявити швидше, що суттєво скорочує час виконання робіт, також  можна обстежувати мілководдя, природні заповідники, затоплені, обмежені чи важкодоступні місця, тобто ті території,  куди не дістанеться водолаз. А підводний дрон дозволяє швидко та ретельно обстежувати акваторію.

Тож, як бачимо, підводне розмінування, так само як і наземне, дуже важливе і ця робота філігранна. Наші  водолази-сапери роблять все можливе та навіть не можливе аби якомога швидше повернути безпеку в нашу Державу, а за допомогою такої сучасної техніки зробити це набагато легше.

dsc4688.JPG

dsc4708.JPG

dsc4737.JPG

dsc4752.JPG

dsc4756.JPG

dsc4800.JPG

dsc4809.JPG

dsc4832.JPG

dsc4838.JPG

dsc4865.JPG

dsc5019.JPG

dsc5021.JPG

dsc5039.JPG

screenshot-1.png

screenshot-2.png

Схожі матеріали