ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїВсеукраїнська акція "Герой-рятувальник року"
 Версія для друку
Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2017 року"

 

9I7K7977.JPG

Віталія Безгачова

 

(1980 р.н., Луганська обл.)

 

диспетчер чергової зміни

оперативно-координаційного центру

Головного управління ДСНС України у Луганській області

 

19 січня з буденних турбот її вирвав плач сусідської дитини. Хлопчик біг задимленим коридором гуртожитку і благав врятувати братика, який лишився у палаючій квартирі. Як виявилося, уже бездиханне тіло дитини Віталія Безгачова вирвала із лап стихії в останню мить. І в той момент наша героїня розпочала відчайдушну боротьбу за життя маленького Колі — невпинно робила дитині непрямий масаж серця, аж доки хлопчик не розплющив очі. “Живий... Врятований.”- видихнула Віталія тримаючи маленьку дитячу ручку.

Нагадаємо також, що за рішучі та сміливі дії під час порятунку дітей, відповідно до Указу Президента, наша колега була нагороджена медаллю “За врятоване життя”.

********************************************

 гуреєв.jpg

Кирило Гурєєв

(2003 р.н., Запорізька обл.)

учень навчально-виробничого комбінату № 106 міста Запоріжжя

Історії лауреатів Всеукраїнської акції “Герой рятівник-року” нікого не залишають байдужими. Це історії про відважність, рішучість та людяність. Саме ці якості допомогли 14-річному Кирилу Гуреєву із Запоріжжя врятувати життя маленькому хлопчику, що не помітив серед трави відкритий каналізаційний люк глибиною 8 метрів.

Звичайна гра на дитячому майданчику, і раптом зникає дитина. Лише глухий звук падіння міг сповістити присутніх поруч про те, що сталася біда. Однак, маленький Міша Шевелєв не міг покликати на допомогу — від удару він втратив свідомість. Побачивши відкритий люк, діти з жахом зрозуміли, що Міша, ймовірно впав саме у нього. Усі кинулися шукати допомогу, кликати дорослих. І тільки наш Герой зрозумів, що в очікуванні допомоги втрачається дорогоцінний час та без вагань спустився за дитиною. На той момент Кирило не знав, чи хлопчик живий... Одразу почав приводити Мішу до тями і йому це вдалося.

За словами медиків, коли йдеться про важкі травми мозку — кожна хвилина на вагу золота... Напевно, десь там у підсвідомості це знав і наш Герой, коли самовіддано кинувся за малим, не чекаючи на дорослих.

 

******************************************** 

 шульга.jpg

Владислав Шульга

(2004 р.н., Черкаська обл.)

учень 8-го класу загальноосвітньої школи № 1 міста Золдотоноша

Дружба, яка рятує життя... Сьогодні ми розповімо про ще одного цьогорічного лауреата Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”. Знайомтеся — Владислав Шульга з Золотоноші, який врятував трьох своїх друзів, коли під час потужного буревію на дітей впала цегляна стіна.  

Побачивши, як в одну мить місце, де сховалися діти від негоди, перетворилося на груду уламків, а з-під завалів видніються одні лише ручки його друга, Влад не розгубився, і почав відкидати важку цеглу. Звільнивши двох старших дітей, він продовжував розбирати уламки щоб дістати непритомного Андрійка, до поки на допомогу не прибіг батько, і вони вдвох витягли хлопчика. Сашко, Аня та Андрій і досі оговтуються від отриманих важких травм. Жах, який діти пережили того дня згадується з кожним поривом вітру. Однак найголовніше — вони живі. Професійні рятувальники стверджують, що саме ці хвилини, коли Владик кинувся на допомогу своїм друзям, і виявилися рятівними для дітей.

********************************************

 волик.jpg

Богдан Волик

(2003 р.н., Черкаська обл.)

учень 21-ї загальноосвітньої школи міста Черкаси

Вся країна пам'ятає самовідданий вчинок Богдана Волика з міста Черкаси, який у грудні минулого року, не вагаючись ані хвилини, кинувся на допомогу двом маленьким дівчаткам, що провалилися під кригу на Дніпрі. Тоді всі ми були вражені мужністю хлопця. А сам Богдан, на численні запитання журналістів скромно відповідав, що просто не міг вчинити інакше. В той момент він не думав, що сам може опинитися під водою, а також про те, що вдома на нього чекає найрідніша людина — його бабуся...Я дуже боявся, що не встигну їх врятувати...” - зізнається Богдан. Але він встиг. Не тільки витягнути одну з дівчаток на берег, але й викликати рятувальників, які прибули за лічені хвилини та дістали її подругу, що трималася з останніх сил за крижину вже побілілими від льодяної води пальчиками. За небайдужість, що рятує життя, Богдан Волик по праву стає лауреатом Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року"

********************************************

 IMG_6751.jpg

Неля Чечета

(1963 р.н., Донецька обл.)

начальник 91-ої Професійної пожежної частини 13-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Зворушливі історії лауреатів Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" змушують повірити у дива. Рішучість, безстрашність та впевненість, з якою наші Герої приймають виклик долі не залишають байдужими нікого. Саме ці якості допомогли нашій колезі з Донеччини начальнику пожежної частини Нелі Чечеті стати справжнім янголом-охоронцем для новонародженого хлопчика, коли у його матері почалися передчасні пологи прямісінько під вікнами частини. Вибігши на крик жінки, наша Героїня прийняла щойно народжене маля, викликала швидку і надала першу медичну допомогу породіллі до приїзду медиків.

Лікарі кажуть, що такі ситуації є вкрай небезпечними для новонароджених через те, що існує загроза підхопити інфекцію. Проте для маленького Романчика все обійшлося, адже з перших хвилин життя його оточували професійні рятівники.

********************************************

 муха анастасія.JPG

Анастасія Муха

 

(2005 р.н., Вінницька обл.)

 

учениця 6-го класу загальноосвітньої школи Вінницької області

 

Задля порятунку людського життя не потрібно бути професійним рятувальником. Цю думку щоразу підтверджують історії лауреатів Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”. Героїчні вчинки не мають також і вікових обмежень, адже в хвилину біди навіть діти здатні на справжні звершення. 11-річна Анастасія Муха неабияк злякалася, коли пірнула у воду і не відчула дна... Однак, дивлячись як в одну мить маленька Сніжана впала з містка і відчайдушно намагається втриматися на поверхні водойми, юна школярка з Вінниччини забула про страх і стрибнула у воду аби допомогти дівчинці. Саме завдяки рішучості та небайдужості Насті, яка врятувала дитину зі смертельної пастки, маленька Сніжана, вбравшись у святкову шкільну форму сьогодні вперше в житті пішла до школи.

********************************************

 

 

 

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник року" на Facebook

 

Мета акції

Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

 

Організатори акції

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

 

Інформаційне та рекламне забезпечення

Здійснюється Державною службою України з надзвичайних ситуацій

 

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

 

Умови та порядок проведення акції

 

    Твіт