ГоловнаОстанні новини20 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Рятувальники вкотре закликають громадян із розумінням ставитись до зимування лебедів! (ВІДЕО)

Опубліковано: 20.01.2021, 08:01

На Миколаївщині майже більше як тиждень тримається морозна погода. Водойми області почали братись кригою і громадяни мають можливість спостерігати зграї лебедів, які оселились на воді.

Щодня до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області звертаються небайдужі люди, які мають на меті допомогти птахам не замерзнути у мороз. Однак, необхідно пам’ятати, що в даній ситуації потрібно бути обережними та не завдати ще більшої шкоди птахам. Якщо у лебедя немає видимих травм (вивихнуте крило, вирване пір'я, кров) - це означає, що вони в порядку і зможуть пережити мороз.

Не підходьте близько, не намагайтесь самостійно впіймати лебедя: це сильна птаха, яка може серйозно травмувати людину. Ваші спроби допомогти зіграють проти лебедя: рятуючись від людей птахи будуть витрачати енергію, яка так важлива для виживання в умовах холоду.

За словами директора Миколаївського зоопарку, Володимира Топчія, представникам даного виду водоплавних птахів не страшний холод, а лише голод. Коли лід тримається понад тиждень, то їх можна почати підгодовувати декількома видами круп (кукурудза, пшениця). Лебеді добре переносять холод і можуть довго сидіти нерухомо, тим самим зберігаючи енергію та тепло. Їм не потрібно переминатись з лапи на лапу, крокувати гріючись тощо. Якщо сидячи птахи ляскають крилами, це не означає, що вони не можуть злетіти. Це розумні птахи й вони зовсім не мають намірів вмерзнути в лід, чекаючи поки крига скує їх лапи чи тіло.

Шановні громадяни! ГУ ДСНС України у Миколаївській області наголошує, що рухатись самостійно тонкою або недостатньо міцною кригою з метою порятунку птахів, - небезпечно для вашого життя!

DSC_0299.JPG DSC_0276.JPG

DSC_0305.JPG

 

ГУ ДСНС України у Миколаївській області


   
Останні новини
7 Березня09:44 Увага! Попередження про пориви вітру
7 Березня09:11 Вогнеборці застерігають громадян від порушення правил пожежної безпеки у побуті!
6 Березня11:38 Миколаївська область: Очаківські вогнеборці відточували навички по гасінню пожежі на об’єктах з масовим перебуванням людей
6 Березня09:07 Рятувальники Миколаївщини долучаються до комплексу заходів із запобігання поширенню Covid-19
5 Березня09:49 Рятувальники Миколаївщини привітали колежанок напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру (ВІДЕО/ФОТОАЛЬБОМ)
5 Березня08:05 Миколаїв: на базі Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області відбулись тактико-спеціальні навчання з відпрацювання дій у разі умовної пожежі (ВІДЕО/ФОТОАЛЬБОМ)
5 Березня08:03 Миколаїв: рятувальники здійснили перевірку Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернаті І-ІІІ ступенів №6, розташованої у Корабельному районі (ВІДЕО/ФОТОАЛЬБОМ)
5 Березня08:01 Рятувальники Миколаївщини закликають населення дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті!
4 Березня14:55 Миколаївська область: рятувальники здійснюють профілактичні заходи з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції
4 Березня13:28 ДСНС продовжує перевіряти стан протипожежної безпеки на об'єктах із розміщенням людей
4 Березня13:25 Рятувальники отримали державні нагороди
4 Березня08:53 Увага! Анонс навчань на базі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області
4 Березня08:01 Фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті!
4 Березня08:00 Рятувальники проінспектували миколаївський готель “Пілігрим” на предмет дотримання правил пожежної та техногенної безпеки (ВІДЕО/ФОТО)
3 Березня11:01 Рятувальники попереджають, що вихід на кригу може вартувати громадянам життя!
Останні новини