ГоловнаОстанні новини7 Липня, 2020р.
 Версія для друку

З початку 2020 року на Миколаївщині зареєстровано 6 пожеж на полігонах твердих побутових відходів

Опубліковано: 07.07.2020, 08:00

Пожежі на полігонах твердих побутових відходів (сміттєзвалищах) належать до найбільш складних і тривалих, гасіння яких вимагає залучення значних ресурсів, зусиль та часу. Прогнозування та попередження пожеж на полігонах вкрай ускладнене, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів. Доки вогонь або дим не вийшли на поверхню, виявити осередок загоряння візуально практично неможливо. В основному горіння виникають навесні та влітку у пожежонебезпечний період.

Основною причиною пожеж залишається людська необачність і недбалість, нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем, порушення технологічного регламенту захоронення твердих побутових відходів. Сміттєзвалища здатні до самозаймання, адже біохімічне розкладання відходів супроводжується підвищенням температури до 40-70 °С.

Рятувальники Миколаївщини щосезонно стикаються із даною проблемою. Вкрай уразливими у цьому плані є сміттєзвалища у Вітовському (ПП "Мильча", с. Мішково-Погорілове), Вознесенському (КП «Санітарна очистка міста», с. Таборівка Вознесенського району), Березанському (КП ДОЗ «Причерномор`є» поблизу с. Лугове) районах області. Рятувальникам доводиться по декілька днів гасити масштабні та складні пожежі, а весь цей час місцеві мешканці вимушені дихати їдким, шкідливим димом. У 2020 році в області зареєстровано 6 пожеж (по 2 у Баштанському та Вознесенському районах, по 1 у Вітовському та Миколаївському).

Говорячи про забезпечення протипожежної безпеки на даних об’єктах, то маємо низку наявних порушень, серед яких: порушення технологічного регламенту захоронення твердих побутових відходів (якщо зрозуміліше, то відходи не рівномірно, періодично закладаються в так звані «пласти», а часто нагромаджуються в одних і тих самих місцях, які є найближчими для комунального транспорту, що їх привозить), територія не обгороджена, що в свою чергу, становить потенційну загрозу під час пожеж сухої рослинності поблизу.

У разі виникнення пожеж керівництво підприємств не здатне забезпечити місця достатньою кількістю техніки: водовозками для доставляння води, бульдозерами для перегортання сміття, автомобілями для пересипання відходів землею та піском тощо. Всі ці фактори ускладнюють терміни ліквідації горіння та подовжують у подальшому його тління.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 №435 затверджені “Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів” керівництвом полігону побутових відходів (сміттєзвалища) має бути затверджена інструкція про заходи пожежної безпеки, в якій встановлюються порядок і спосіб забезпечення пожежної безпеки, обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі, застосування первинних засобів пожежогасіння (які мають бути обов’язково в наявності та достатній кількості разом із всією іншою комплектацією пожежних щитів задля гасіння на початкових стадіях.)

Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють діяльність, пов’язану з експлуатацією та утриманням полігонів побутових відходів (сміттєзвалищ).

21.jpg


   

ГУ ДСНС України у Миколаївській області


   
Останні новини
12 Серпня13:25 Миколаївська область: рятувальники провели дезінфекцію вулиць та під'їздів
12 Серпня09:34 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні!
11 Серпня16:39 Рятувальники Вознесенщини провели інформаційний рейд житловим сектором
11 Серпня13:39 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 40 тисяч вибухонебезпечних предметів
11 Серпня10:58 Рятувальники Миколаївщини долучаються до комплексу заходів із запобігання поширенню Covid-19
11 Серпня09:48 Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 44 особи та ліквідували 3 тис. 94 пожежі
11 Серпня08:06 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
10 Серпня08:43 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
10 Серпня00:00 Рятувальники вкотре нагадали правила безпечної поведінки на воді (ФОТОАЛЬБОМ)
9 Серпня10:43 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
8 Серпня14:46 Вогнеборці Миколаївщини отримали гуманітарну допомогу від Канади в рамках роботи благодійної місії Firefighter Aid Ukraine.
8 Серпня10:41 Рятувальники нагадують правила безпечного поводження на воді під час пляжного сезону
8 Серпня00:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку!
7 Серпня14:08 Про небезпеки літа та попередження пожеж на робочому місці спілкувались рятувальники з трудовим колективом
6 Серпня10:45 Рятувальники Миколаївщини долучаються до комплексу заходів із запобігання поширенню Covid-19 (ФОТО)
Останні новини