ГоловнаОстанні новини12 Червня, 2020р.
 Версія для друку

На базі 2 державної пожежно-рятувальної частини м. Миколаєва започатковано проєкт “Розумна пожежна частина” (ФОТО/ВІДЕО)

Опубліковано: 12.06.2020, 08:00

Прогрес не стоїть на місці і сьогоднішній світ вже важко уявити без смартфонів, планшетів, смарт-годинників, за допомогою яких ми можемо керувати багатьма речами. Технології за останні декілька десятків років зробили неймовірні кроки вперед, приклад цьому “Розумний дім” (Smart Home) - система, яка об'єднує усі електроприлади у будівлі у єдиний розум, що дозволяє керувати ними, як одним цілим.


11 червня, начальникам районних, міськрайонних відділів та секторів Головного управління ДСНС України у Миколаївській області продемонстровано новий, розроблений власними силами та встановлений на базі 2 ДПРЧ, що у Центральному районі Миколаєва, проєкт “Розумна пожежна частина”.


Особливості даної системи полягають у тому, що її установка забезпечує управління будівлею за допомогою лише однієї панелі дистанційного керування.


У режимі реального часу вона дозволяє відстежувати температуру приміщень, вологість, концентрацію CO2 та диму, сповіщає про відкриті двері та вікна, наявність руху у приміщеннях та на прилеглій території. Ручний та автоматичний режим дозволяє управляти освітленням частини, подавати інформаційні сигнали, сигнали тривоги та небезпеки. У разі перевищення визначених показників система подає сигнал диспетчеру та управляє додатковими пристроями в автоматичному режимі. Все це дає можливість підтримувати оптимальні параметри у приміщенні.


На комп'ютері у диспетчерському пункті є доступна панель керування, яка має зручний інтерфейс, на якому виведена інформація по усім датчикам та стану пристроїв у режимі реального часу.


Управління даною системою доступне і диспетчерам оперативно-координаційного центру Головного управління, які можуть вибрати відділення на виїзд, натиснувши кнопку“ТРИВОГА”.
В цей час у підрозділі в автоматичному режимі вмикається освітлення над автомобілем, який буде вибраний для виїзду, також на табло з’являється відповідна секція, по аудіо системі звучить сигнал тривоги та номер відділення, яке буде направлене на виїзд, для попередження цивільних учасників дорожнього руху про виїзд пожежного автомобіля.


Завдяки автоматизації відправлення пожежного автомобіля скорочується час виїзду від моменту прийняття заявки про пожежу. Також система дозволяє автоматично керувати освітленням, вентиляцією та електронагрівальними приладами, що, в свою чергу, дає змогу економити енергоносії.

Новий проєкт та його можливості з часом розвиватимуться та вдосконалюватимуться для максимальної зручності та використання усіма підрозділами. Планується протягом наступного кварталу встановити її в усіх підпорядкованих підрозділах міста, це дозволить побудувати власну реальну температурну карту.


По закінченню встановлення “РПЧ” у підрозділах області стане можливо відстежувати реальну картину природних явищ (туман, дощ, сніг, ожеледиця) на території області.

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

 

 

DSC_0723.JPG  DSC_0755.JPG

 

Screenshot_1.jpg  Screenshot_3.jpg

Screenshot_2.jpg   Screenshot_4.jpg

 

3.jpg   1.jpg

 


   
Останні новини
19 Вересня09:10 Пожежі у житловому секторі країни продовжуютьг забирати життя громадян
17 Вересня14:44 На узбережжі Чорного моря у м. Очаків відбулось урочисте відкриття рятувальної станції (ВІДЕО/ФОТОАЛЬБОМ)
17 Вересня10:00 Миколаївська область: з нагоди професійного свята - Дня рятівника, відбулись урочисті збори (ФОТОАЛЬБОМ, ВІДЕО)
17 Вересня08:09 Привітання начальника Головного управліняя ДСНС України у Миколаївській області з Днем рятівника
17 Вересня08:00 Привітання Прем'єр-міністра України з Днем рятівника
17 Вересня07:59 Привітання Міністра внутрішніх справ України з Днем рятівника
17 Вересня07:49 Привітання Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 1999-2002 р.р. Василя Дурдинця із Днем рятівника
17 Вересня07:39 Привітання Голови ДСНС України з Днем рятівника
17 Вересня07:32 "Виклик" вітає рятувальників із професійним святом!
17 Вересня07:00 Шановні колеги, дорогі ветерани!
16 Вересня15:48 Миколаївські рятувальники щодня проводять дезінфекцію в місцях масового перебування людей
16 Вересня15:00 Рятувальники Миколаївщини проводять тактико-спеціальні навчання на об’єктах, які працюватимуть під час виборів
16 Вересня14:21 Миколаїв: рятувальники Заводського району спілкувались із громадянами про пожежну безпеку у побуті (ВІДЕО)
16 Вересня08:52 З нагоди професійного свята рятувальники презентують мурал на фасаді пожежної частини (ФОТОАЛЬБОМ, ВІДЕО)
16 Вересня08:50 Увага! Попередження про різке зниження температури повітря в Україні
Останні новини