Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, фахівці ДСНС та курсанти вищих навчальних закладів системи ДСНС беруть участь у тактико-спеціальних навчаннях, тренуваннях та практичних заняттях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
Зокрема, 12 листопада в місті Дніпро надзвичайники ДСНС України та персонал Придніпровської ТЕС провели об’єктове навчання за темою "Гасіння пожеж на енергетичних об'єктах". Під час тренувань перевірявся порядок залучення сил і засобів різногалузевого підпорядкування до оперативного реагування у разі виникнення пожежі на енергетичному об'єкті. Згідно із задумом навчань на території ДТЕК "Дніпроенерго "Придніпровська теплоелектростанція" внаслідок короткого замикання виникло займання маслобаків в турбінному відділенні блоку № 14. Внаслідок пожежі постраждало два працівника теплоелектростанції та під час ліквідації пожежі травмувався один пожежний-рятувальник.
За викликом оперативного чергового станції до місця аварії було відправлено склад чергових відділень державних пожежно-рятувальних частин Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. Перед рятувальниками і персоналом постало кілька головних завдань. На початковому етапі занять потрібно було виконувати завдання в умовах локалізації загоряння в виробничому приміщенні ТЕС, надавати допомогу постраждалим та здійснювати заходи ЦЗ по зниженню можливого впливу наслідків пожежі на діяльність підприємства.
Підтримувати стійкий морально-психофізиологічний стан рятувальника в постійній готовності до виконання своїх прямих обов’язків – гасіння пожеж, проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт тощо можливе лише за умови наполегливих тренувань та фізичних навантажень. Така підготовка здійснюється: на навчально-тренувальних комплексах, на полігонах і вогневих смугах психологічної підготовки в умовах, максимально наближених до реальних, що виникають при гасінні пожеж. Що представляє собою вогнева смуга психологічної підготовки? Це набір спеціальних елементів, призначених для розвитку у особового складу морально-психологічних і вольових якостей, здатності оперативно мислити, вміння контролювати свої дії та швидко приймати рішення в складній обстановці пожежі або НС.
Саме тому 12 листопада, пройшли заняття з особовим складом 1-го Державного пожежно-рятувального загону, аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в Кіровоградській області, Компаніївського та Бобринецького пожежно-рятувальних підрозділів. Зокрема, рятувальники виконали такі нормативні вправи: перехід по горизонтальній естакаді із палаючою рідиною (необхідне для роботи на висотах, розбирання та розкриття конструкцій); підйом та спуск маршовими сходами (значна кількість пожеж стається у багатоповерхових будинках, тому навик руху маршовими сходами є вкрай необхідним), підйом та спуск по вертикальній драбині (дуже часто рятування людей, зокрема з висоти, відбувається за допомогою пожежних автодрабин: вміння швидко та вправно рухатися по вертикальних драбинах є вкрай важливим навиком) тощо. Досвідчені рятувальники вважають, що заняття на вогневій смузі корисні не лише для початківців – вони допомагають підвищувати свій професійний рівень усім бійцям Служби порятунку.
Загалом, тренування та навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.