ГоловнаДіяльністьОсвіта і наукаНавчальний пункт аварійно- рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС УкраїниІсторія НП
 Версія для друку

Інформація про навчальний пункт

Діяльність навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області бере свій початок у 70-х роках ХХ століття. Розташовувався навчальний пункт на території бази газодимозахисної служби та складався з одного навчального класу, розрахованого на одночасну присутність 30 слухачів.
У 1982 році під навчальні класи та гуртожиток був виділений 2 поверх службової будівлі по вул. Наваринській 13. Протягом року силами командно-викладацького складу було виконано перепланування приміщень, проведено капітальний ремонт, змонтовані і оформлені стенди, наочні посібники, укомплектовано гуртожиток на 24 місця. Навчальний підрозділ відповідав тим вимогам, які ставилися до навчальних закладів системи МВС.
З 1991 року навчальний пункт продовжив свою діяльність уже на базі СДПЧ-1. Додатково було запроваджено навчанням правилам пожежної безпеки для керівників та посадових осіб підприємств, організацій, установ.
У 2005 році навчальний пункт ввійшов до складу Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області, а у 2007 році було отримано першу ліцензію від Міністерства освіти і науки України на право провадження освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти. Підготовка здійснювалася за 3-ма робітничими кваліфікаціями: пожежний-рятувальник, рятувальник, радіотелефоніст.
У зв’язку зі здійсненням організаційно-штаних заходів у 2015 році навчальний пункт було передано у підпорядкування Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, чим значно покращилася наявна матеріально-технічна база, що використовується для проведення професійно-практичної підготовки, у т.ч. з’явився власний автопарк, пожежно-технічне обладнання та аварійно-рятувальна техніка. У цьому ж році було отримано нову ліцензію на право провадження освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти, власником якої є аварійно-рятувальний загін.
Протягом 2016 року навчальний пункт АРЗ СП проходив атестацію як професійно-технічний навчальний заклад, що є складовою системи державного контролю за якістю підготовки робітничих кадрів та службовців і спрямоване на визначення спроможності навчального закладу здійснювати освітню діяльність на рівні державних вимог (стандартів). Наказом міністра освіти та науки України від 26 грудня 2016 року № 1613 відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 20 грудня 2016 року (протокол №123) навчальний пункт АРЗ СП визнано атестованим професійно-технічним навчальним закладом з відповідних робітничих професій, за якими здійснюється підготовка, строком на 10 років.
На сьогоднішній день співробітники ДСНС України мають можливість проходити професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації за більшістю професій, що мають відношення до служби цивільного захисту, не залишаючи межі Миколаївського обласного гарнізону цивільного захисту, а саме: 5161 Пожежний-рятувальник, 5169 Командир відділення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, 5169 Рятувальник, 4223 Радіотелефоніст, 7216 Водолаз, 8333 Машиніст насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу, 8333 Машиніст автопідіймача (автодрабини) пожежного пересувного, 8340 Матрос-рятувальник.

    Твіт