Контраст
Шрифт

Продовжуємо рубрику “Наслідки пожеж та альтернатива спалювання сухостою”

clock
01.03.2024 08:32

Продовжуємо рубрику “Наслідки пожеж та альтернатива спалювання сухостою”. Сьогодні поговоримо про правові аспекти самовільного випалювання сухостоїв. Починаємо зі статистики за минулу добу 6 пожеж загальною площею 28 000 кв.м.

А тепер розкажемо, чого слід очікувати паліям, коли їх особи будуть встановлені. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 № 105 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 27.07.2006 № 880/12754 на об’єктах благоустрою зеленого господарства, зокрема забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки. 

За порушення норм закону передбачена адміністративна відповідальність за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя складає: для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.); для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, вже несуть за собою кримінальну відповідальність та  караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 

Під час воєнного стану спалювання сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії, якщо дії паліїв спрямовані на ослаблення держави або знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті “Диверсія”, окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали. Відповідальність за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув’язнення.

А у якості “альтернативного методу” пропонуємо сьогодні ознайомитись із алгоритмом дій на випадок, якщо стали свідком підпалу трави, листя та очерету: 
– у випадку виявлення підпалу сухої трави та очерету відразу телефонуйте 101;
– викличте на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;
– сфотографуйте порушення.

А резюмуючи, хочемо звернутись до паліїв” Чи готові ви платити штрафи за скоєння таких дій? Чи віддаєте ви собі звіт в тому, що ви можете завдавати шкоди іншим? Чи розумієте рівень відповідальності за скоєння даного  правопорушення? 

Схожі матеріали