Мінно-пошукові собаки допомагають розміновувати землі Миколаївщини (ВІДЕО)

clock
13.05.2024 08:33

Мінно-пошукові собаки зазвичай залучаються до розмінування земель сільськогосподарського призначення. Так само й на Миколаївщині, вже третій тиждень поспіль, на одному з полів у Первомайській громаді Миколаївського району працює два кінологічних розрахунки Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.
Олександр Журід, заступник начальника групи — начальник відділення спеціальних пошукових робіт, розповідає, що саме тут на цій ділянці вже обстежили 23 300 кв. м територій та виявили 30 одиниць боєприпасів, серед яких артилерійські снаряди та гранатометні постріли.

“Собаки працюють шість днів на тиждень. Вони навчені, треновані, і щодня демонструють гарні результати. Але слід розуміти, що Альф і Квад - не роботи. На їх ефективність  впливає чимало факторів. Переважно це погодні умови, а також інтенсивність боїв або обстрілів на ділянці, що обстежується. Наприклад, якщо сюди регулярно “прилітало” і земля просочена запахом вибухівки, то собака може помилково позначити місце виявлення боєприпасу, адже основний їх детектор — це нюх. Все це враховується під час планування роботи”, - розповідає керівник групи.

Він зазначає, що за поведінкою собаки має слідкувати його провідник, який, на свій розсуд, має право або зняти чотирилапого на цей день з ділянки або замотивувати її іграми чи смаколиками. 

Робота кінологічних розрахунків має низку особливостей, але головна перевага даного напрямку все ж таки в тому, що на відміну металодетектора, який реагує тільки на металевий корпус або складові боєприпасу, тільки собаки можуть виявляти та позначати місце знаходження снарядів із пластиковими корпусами.

Схожі матеріали