Маємо тенденцію до збільшення кількості пожеж в природних екосистемах

clock
11.04.2024 09:14

Попри щоденні застереження та заклики до громадян не провокувати виникнення пожеж в природних екосистемах, кількість епізодів, які виникають щодня не тільки не зменшується, а ще й зростає. За вчора маємо 5 га випаленої трави.

Горіли суха трава та очерет, але шкоди зазнав і природній світ, і навколишнє середовище, адже будь-яка екосистема — це чийсь дім, а під час горіння в повітря потрапила величезна кількість отруйних речовин.

До всього цього варто ще додати витрачені людські та матеріальні ресурси для ліквідації цих пожеж. Мова йде про вогнеборців, яким доводиться щоденно боротися із наслідками людської недбалості або навмисних підпалів. 

Та що б ми не говорили, все одно знаходяться ті, хто все одно порушує правила та  провокує пожежі. 

Але хочемо нагадати, що під час воєнного стану спалювання сухостою та чагарників може розцінюватися як акт диверсії, якщо дії паліїв спрямовані на ослаблення держави або знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю. Таке рішення прийняли шляхом внесення змін до Кримінального кодексу України 3 березня 2022 року. Законодавці у статті “Диверсія” передбачили й покарання за навмисні підпали. Відповідальність за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув’язнення.

Нагадаємо алгоритм дій на випадок, якщо стали свідком підпалу трави, листя та очерету: 
– у випадку виявлення підпалу сухої трави та очерету відразу телефонуйте 101;
– викличте на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;
– сфотографуйте порушення.

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Схожі матеріали